ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE GRUPTAN ÇIKMA İHTİMALLERİ! KİM, NASIL ÇIKAR?

sampiyonlar_ligi001

Şampiyonlar Ligi’nde grup maçlarında sona gelinirken adını bir üst tura yazdıracak takımı belirleyecek karşılaşmalar merakla bekleniyor.

Geçtiğimiz gün oynanan maçların ardından A, B, C ve D Gruplarından Real Madrid, PSG, Wolfsburg, PSV, Atletico Madrid, Benfica, Manchester City ve Juventus tur atlayan takımlar olmuştu.

Bugün E, F, G, H Grupları’nda oynanacak maçların ardından tur atlama ihtimali olan takımlar ve nasıl tur atlayacakları ise şu şekilde:

* * *
CANLI BAHİSİN KRALI
İLK ÜYELİK BONUSU 300 TL!
Tıkla, kayıt ol, bonusu kap!
* * *

E Grubu: Bu grupta Barcelona liderliği daha önceden garantilemişti. Diğer takımlardan Roma ve Leverkusen’in 5’er, son sıradaki BATE Borisov’un 4 puanı bulunuyor. Diğer üç takımın da gruptan çıkma şansı var. Roma – BATE Borisov, Barcelona – Leverkusen son maçlar. İkili averajda Roma üstün olduğu için Roma kazanırsa diğer maçı beklemeyecek. Roma kaybederse ihtimaller konuşulmaya başlanacak. BATE Roma’yı yener, Leverkusen de Barcelona’ya yenilirse Bate Borisov tur atalayan takım olabilir.

Barcelona 13
Roma 5
Leverkusen 5
BATE Borisov 4

F Grubu: Bayern Münih en yakın rakibi Olympiakos’tan ikili averajda üstün olduğu için liderliği garantileyerek turladı. Diğer takımlardan Olympiacos’un 9, Arsenal’in 6 ve Dinamo Zagreb’in 3 puanı bulunuyor. Son maç Dinamo – Bayern, Olympiakos – Arsenal arasında oynanacak. Olympiakos’a tur atlamak için beraberlik yetiyor. İlk maçı deplasmanda 3-2 kazanmışlardı. Arsenal’in tur atlamak için sadece kazanması değil ikili averajı da geçmesi gerekiyor. 1-0 galibiyet Arsenal’e yetmeyecek örneğin. Eğer bu maç da 3-2 Arsenal galibiyetiyle bitecek olursa bu kez genel averaja bakılacak. Burada da Arsenal’in üstünlüğü var.

Bayern 12
Olympiakos 9
Arsenal 6
Dinamo Zagreb 3

G Grubu: Burada Maccabi’nin hiç puan alamaması son maçı savaş şeklinde geçmesine neden oldu diyebiliriz. Grupta Chelsea ve Porto’nun 10’ar, Dinamo Kiev’in 8 puanı bulunuyor. Son maçlar Chelsea – Porto, Dinamo Kiev – Maccabi. Dinamo Kiev’in tur atlaması için Chelsea Porto maçının berabere bitmesi ve ardından da üçlü averaj ihtimali doğuyor. Chelsea – Porto maçı beraber bittiğinde üçlü averajdan Porto yarış dışında kalıyor ve eleniyor. Bu anlamda Porto ve Dinamo Kiev kazanırsa Chelsea Şampiyonlar Ligi’ne havlu atan ekip olacak.

Chelsea 10
Porto 10
Dinamo Kiev 8
Maccabi 0

H Grubu: Zenit 15 puanla liderliği önceden garantilemiş bulunuyor. Gent’in 7 ve Valencia’nın 6 puanı var. Lyon 1 puanla elenmeyi garantilemişti. Son maç Gent – Zenit ve Valencia – Lyon arasında. Gent’in tur atlaması için kazanması yeterli olacak. Gent kaybederse Valencia berabere kalırsa puanlar eşitlenecek ancak ikili averajda Gent’in üstünlüğü var. Valencia çıkabilmek için Gent’in Zenit’e yenilmesini bekleyip kazanmak zorunda.

Zenit 15
Gent 7
Valencia 6
Lyon 1

* * *
CANLI BAHİSİN KRALI
İLK ÜYELİK BONUSU 300 TL!
Tıkla, kayıt ol, bonusu kap!
* * *

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir